Relacje z pobytu w Hiszpanii 2017

15.10.2017 r.

Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego opuściła Konin i pokonała blisko 3000 km, aby odbyć dwutygodniowy zagraniczny staż w hiszpańskiej Ubedzie i Sewilli. A wszystko w ramach realizacji programu Erasmus+. Praktyki w Ubedzie odbywają uczniowie klas budowlanych, w Sewilli – uczniowie klas geodezyjnych.

IMG_0158

20171015_104051


październik 2018

Erasmus+ otwiera drzwi do Europy
Uczniowie ZSBiKZ przekonują się o tym na własnej skórze:) i jest to bardzo pozytywne doświadczenie. Praktyki geodezyjne i budowlane zostały pieczołowicie opisane przez samych uczestników w dissamination:

IMG_6770.JPG

https://www.facebook.com/Magnificent-world-of-geodesy-ZSB-KONIN-520624891631006/


IMG_6938.JPG

http://euromind.es/portfolio_page/polish-trainees-practicing-their-knowledge-of-geodesy-in-seville/


20171016_111103.jpg

https://www.facebook.com/ZSBiKZ/?hc_ref=ARS677H6QYZRVRe_qe__DSXbbIGRxiknh8Ymai5JtaIYK4DwgD8opdldF7sp_jYgr-8


Oprócz praktyk uczestnicy wyjazdu poznają też historię i kulturę miast i regionu. Oto kilka ujęć z pobytu.

 


 

październik 2018, czwartek

Obie grupy przebywające w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ powoli finiszują swoją przygodę i nowe doświadczenie, którym są praktyki zawodowe w tym pięknym i gorącym kraju 🔥 Dzisiaj grupa geodetów wprowadzała dane z pomiarów do programu AutoCAD w celu stworzenia mapy parku Marii Luizy 😊 oraz miała kolejne zajęcia z języka hiszpańskiego 🇪🇸 Budowlańcy kończyli budowę domu ekologicznego, zwiedzili wystawę archeologiczną a wieczorem integrowali się z gospodarzami domu, którzy przygotowali dla nich kolację pożegnalną z regionalnymi potrawami i tańcami 💃🏻😄🤗

 

 

 

 

Uczestnikom projektu Erasmus+ dwa tygodnie stażu mijają niezwykle szybko. Intensywna praktyczna nauka zawodu i atrakcyjne weekendy,  spędzane pod znakiem relaksu – widoku Oceanu, spaceru nad Morzem Śródziemnym, trochę plaży oraz mnóstwo zabytków. A wszystko razem w niesamowitym filmie z praktyk:

 

Certyfikaty na zakończenie praktyk

Hola Hola 🇪🇸💃🏻🐮 praktyki zawodowe w ramach projektu Erasmus+ klas technikum budownictwa i geodezji dobiegły końca. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami otrzymali certyfikaty ukończenia kursu języka hiszpańskiego na poziomie A1. oraz certyfikaty ukończenia praktyk. I tym samym zakończyli oficjalnie swoją przygodę z Erasmus+ Hiszpania 2017. Obie grupy wyjeżdżają bogate w nowe doświadczenia, przyjaźnie, ale i ze smutkiem i pustką w sercu. Uczniowie wraz z opiekunami p. dyr. S. Chorzewską, p. J. Dymałą i E. Jarzyńską będą tęsknić za gorącym klimatem, hiszpańskim temperamentem i za miejscami praktyk🇪🇸💃🏻🔥☀️

cer_nube_n