Relacje z pobytu

Na tej stronie będziemy umieszczać relacje z pobytu, przebiegu praktyk, komentarze uczestników.

Reklamy

Relacje z pobytu w Niemczech

20.08.2017 r.

Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego opuściła Konin i pokonała 525 km, aby odbyć miesięczny zagraniczny staż w Niemczech. A wszystko w ramach realizacji programu Erasmus+.

WP_20170820_004

 

sierpień 2017

Erasmus+ otwiera drzwi do Europy
Uczniowie ZSBiKZ przekonują się o tym na własnej skórze:) i jest to bardzo pozytywne doświadczenie. Oprócz pracy w najlepszych przedsiębiorstwach Schkeuditz i Lipska poznają też historię i kulturę tych miast i regionu. Oto kilka fotek ze spaceru po Lipsku.

 

sierpień 2017

Podczas stażu zagranicznego w Niemczech Ania, Anita i Magda z technikum architektury krajobrazu dbają o zieleń na terenie Gut Wehlitz w Schkeuditz, poznają nowe gatunki roślin ozdobnych, wykorzystują podstawowe zasady ich pielęgnacji i ochrony.

 

sierpień 2017

Uczestnikom zagranicznych praktyk weekend w Schkeuditz mija zwykle pod znakiem relaksu. Trochę bilarda, trochę siatkówki i trochę zwiedzania i zakupowego szału w Lipsku.

 

sierpień 2017

Prowadzenie robót murarsko-tynkarskich, remontowych, wykończeniowych  w obiektach budowlanych do zadania technika budownictwa na praktyce w Niemczech.

 

sierpień 2017

Wykonywanie pomiarów, przygotowywanie potraw, poznawanie zasad organizacji przedsiębiorstwa związanego z branżą logistyczną to podstawowe zadania praktykantów ZSBiKZ.

 

sierpień 2017

Weronika, Dominik i Patryk z technikum geodezyjnego na praktyce w Niemczech w ramach programu Erasmus+. Z nimi niemieccy współpracownicy p. Maximilian  i Fabian. Rozumieją się świetnie 🙂

 

wrzesień 2017

Maciej z trzeciej klasy mechanik pojazdów samochodowych odbywa zagraniczną praktykę w warsztacie samochodowym w Schkeuditz. Naprawia nie tylko samochody, ale również motocykle. W ten sposób łączy pracę ze swoją pasją.

a oto motocykl już naprawiony

 

wrzesień 2017

Berlin – Drezno-Lipsk

Erasmus+ to nie tylko praktyka zawodowa, ale również poznawanie języka i kultury Niemiec. Tu zwiedzamy słynne Muzeum Grassi

 

Berlin nas oczarował. Swoim ogromem, totalną tolerancją dla różnorodności, bogactwem kulturowym i otwartością. Jest to miasto tętniące życiem w najlepszym tego słowa znaczeniu. Cudowne, ciekawe i intrygujące. To był niezapomniany spacer po stolicy Niemiec. Był to dzień, podczas którego chłonęlismy atmosferę Berlina. A co zobaczyliśmy i poczuliśmy to nasze🙂

Mówi się, że Drezno to perełka Niemiec. Piękne miasto, cudowna atmosfera. Niezwykłe połączenie starego z nowym. Zapiera dech w piersi. Weekendowy wypad do Drezna w ramach Erasmus+

 

 

Relacje z pobytu w Hiszpanii

15.10.2017 r.

Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego opuściła Konin i pokonała blisko 3000 km, aby odbyć dwutygodniowy zagraniczny staż w hiszpańskiej Ubedzie i Sewilli. A wszystko w ramach realizacji programu Erasmus+. Praktyki w Ubedzie odbywają uczniowie klas budowlanych, w Sewilli – uczniowie klas geodezyjnych.

IMG_0158

20171015_104051


październik 2018

Erasmus+ otwiera drzwi do Europy
Uczniowie ZSBiKZ przekonują się o tym na własnej skórze:) i jest to bardzo pozytywne doświadczenie. Praktyki geodezyjne i budowlane zostały pieczołowicie opisane przez samych uczestników w dissamination:

IMG_6770.JPG

https://www.facebook.com/Magnificent-world-of-geodesy-ZSB-KONIN-520624891631006/


IMG_6938.JPG

http://euromind.es/portfolio_page/polish-trainees-practicing-their-knowledge-of-geodesy-in-seville/


20171016_111103.jpg

https://www.facebook.com/ZSBiKZ/?hc_ref=ARS677H6QYZRVRe_qe__DSXbbIGRxiknh8Ymai5JtaIYK4DwgD8opdldF7sp_jYgr-8


Oprócz praktyk uczestnicy wyjazdu poznają też historię i kulturę miast i regionu. Oto kilka ujęć z pobytu.

 


Uczestnikom projektu Erasmus+ dwa tygodnie stażu mijają niezwykle szybko. Intensywna praktyczna nauka zawodu i atrakcyjne weekendy,  spędzane pod znakiem relaksu – widoku Oceanu, spaceru nad Morzem Śródziemnym, trochę plaży oraz mnóstwo zabytków. A wszystko razem w niesamowitym filmie z praktyk: